ضد نور و شیدای تاریکی

 

چندی پیش یک خودرو گرفتم که از قضا این چراغ های LED  زیر چراغ اصلیش تقریباً همیشه روشنه و خاموش هم نمیشه. یعنی طول روز هم روشنه! این تعطیلات جای دوستان  خالی با خودروی شخصی دوری زدیم و جمعاً حدود 3 هزار کیلومتر رانندگی کردم. جالب این بود که ملت فهیم از حرکت و مانور و کاری فروگذار نکردن که به من بفهمونن که چراغ ماشینم روشنه! عموماً با سو بالا، بعضی با بوق، برخی با کله زدن، عده ای هم با دست و برخی با لفظ!!! خب، من که از پشت کوه اومدم و  خودم رو به نادونی میزنم و میگم که اینها لطف دارن اما هر قدر فکر میکنم که گیرم این چراغ عمداً روشن بود، حالا چی میشه؟! اما سوال گنده اینجاست که چرا این جماعت دلسوز و فهیم که بیشتر از من به فکر دینام و سیستم الکترونیک زیر کاپوت ماشین من هستن چرا وقتی یک خودرو سواری، وانت، کامیون، اتوبوس یا حتی موتورسیکلت با چراغ های خاموش در شب می بینن که چراغ هاش کلاً خاموشه یا دو تا LED فسقلی آبی اندازه نخود روشن کرده یا به اصلاً از بیخ و بن کاسه چراغ عقب و جلو نداره هیچ اعتنایی نمی کنن!!!!!؟ بهشون هم بگی اصلاً متوجه نمیشن. با پژو مشکی تو جاده بین روستایی با چراغ خاموش میاد و هیچ کس اصلاً نمیفهمه اما والله خودم دیدم که توی همین جاده یک کشاورزی که لب جاده قدم می زد با فریاد روشن بودن چراغ من رو توی روز گوشزد کرد!!!!!!! همین داستان رو برای وجود پلیس توی جاده داریم. یعنی با تمام قوا از مسیر مقابل به هم پیغام میدن که تو خلافکار که داری جون خودت و زن و بچه ات و من و همه رو با سرعت زیادت به خطر میندازی، حواست باشه که سر پیچ بعدی دوربین هست و ممکنه جریمه بشی!!!
کسی میتونه جوابی به این پرسش بده!؟

عکس فوق تزئینی است


چند تا عکس از توجه و ذوب شدن ما در فرهنگ های باستانی ایرانی میذارم تا لذت ببرید. 

این هم کاری است که ما با گندم (نماد برکت و روزی) و سبزه (نماد سبزی و طراوت) با نام هفت سین و سیزده بدر میکنیم! عکسی از کشتار دسته جمعی ماهیان سرخ تنگ تنگ نظریمان پیدا نکردم.

 

خبر مرتبط

چراغ خاموش ۶ نفر را طعمه حریق کرد/ پراید منفجر شد

/ 7 نظر / 23 بازدید
یک مسلمان ایرانی

سلام عکس از خودتون میزارین خود سانسوری میکنین(حذف چهره) که به جهت موارد امنیتی پذیرفتنی ست ! اما برادر من خودرو سانسوری چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حالا اگه ماشینتون پراید بود و ترس از چشم زخم داشتین بازم می گفتیم قبول[قهقهه][قهقهه] اما خودروتون فوق فوقش یهs.u.v آخرین مدله! که در مقابل پراید حرفی واسه گفتن نداره![خنده] حالا بازم مثل همیشه ما بزرگواری میکنیم و شما رو میبخشیم واما احساس مسؤلیت اریای های متمدن برمیگرده به همین مورد که شما پراید ندارین اگه داشتین کی جرأت میکرد حرف بزنه![نیشخند] اما از شوخی که بگذریم ازخونه بیرون رفتن تو ایران چه به قصد کوچه کناری باشه چه به نیت ایران گردی جز اعصاب خرد و تأسف چیزی بهمراه نداره! نخواستیم آریایی باشیم کاش فقط آدم بودیم.[شرمنده]

یک مسلمان ایرانی

حیف این همه انرژی که صرف یک عکس تزئینی شد.[کلافه]

ميثم

سلام آقا سعيد عكس هاي آخر خيلي ناراحت كننده بود خصوصصا ماهي هاي مرده ! نه توي فرهنگي ديني ما تميزي مسئله مكروهي هست و نه تو فرهنگ بومي و ملي مون! ولي بزرگترين آئين نوروز شده وسيله تخريب محيط زيستمون!

مکث

سلام خب هرچیزی که کمتر اتفاق بیفته بیشترتو چشمه مثل همون چراغ روشن. چراغ خاموش که براشون امری عادیه! ما سازمان حفاظت از محیط زیست داریم؟ خب واضح که نمیدونن زباله ها رو کجا باید بریزن سبزه ی روی سفره ی هفت سینشونو چی کار کنن !خودشون که برای اینکار زحمتی نمیدن کسی هم نیست بهشون بگه!

هورمزد

سلام سعید خان ! انشاالله خوب و خوش باشی و سال خوبی را هم آغاز کرده باشی. 1-در مورد اطلاع دادن پیرامون روشن بودن چراغ و پلیس و... باید به فرمول (erk) یا آنچه( احساس رسالت کشکی) می نامم برسیم!این مردم عادت کرده اند در جاهایی که نه به آنها مربوط است ،نه خطری برای کسی دارد،نه غیر شرعی و نه غیرقانونی است، تنها از آن جهت که جزیی از مسئله ی اتفاق افتاده بشوند و بتوانند ولو 3 ثانیه در مورد آن حرفی بزنند ، دخالت کنند! 2- با فردی صحبت می کردیم.گفتم برایم جالب است که همه برای کسی که با حداکثر سرعت قانونی اتوبان هم می راند بوق می زنند که تند تر برو اما برای آن کسی روی پدال گاز نشسته و لایی هم می کشد نه تنها بوق و چراغ نمی زنند که راه را هم برایش باز می کنند! گفت : مگر در دیگر موارد غیر از این هستیم؟در مدارسمان شاگرد زنگ های بیشتر مسخره میشوند یا شاگرد تنبل ها ؟! معلوم است که شاگرد زرنگ ها !! خرخون و کرم کتاب و پاچه خوار معلم و هزار و یک چیز هستند!! اما به تنبل ها هیچ عیبی وارد نیست!

هورمزد

چراغ و این ها را ول کن! خدا نکند که در خیابان های تهران ماشین کسی خراب شود: اگر فکر کنی که کسی اجازه می دهد ماشینت را از جلویش رد کنی و به گوشه خیابان بروی: سخت در اشتباهی! اگر فکر می کنی که ماشین پشتی حتی چند ثانیه برایت صبر می کند:سخت در اشتباهی ! اگر فکر می کنی که فقط به زدن بوق و چراغ اکتفا می کنند: سخت در اشتباهی ! اگر فکر نمی کنی که از هر ده نفر نه نفر خواهند گفت : بزن کنار دیگه!!(در مودبانه ترین حالت)سخت در اشتباهی !

هورمزد

چند وقت پیش شنیدم که کسی با دیدن ماشینی که چراغ یک سمتش روشن بوده ، به گمان اینکه موتور است تصادف کرده است.شاید اول خنده آور و عجیب به نظر بیاد.ولی در این خیال که اتومبیلی که از رو به رو می آید یک موتور است سعی کرده از آن رد کند !! غافل از آنکه نیمه ی دیگر اتومبیل را ندیده است و به علت سرعت زیاد راننده ی اتومبیل فوت کرده و راننده آن ماشین موتور نما هم به شدت آسیب دیده است.