راستش دل و دماغی برای نوشتن یک مطلب جدید مخصوصاً از اون سوهان روح های سابق ندارم. توی ذهنم میگذره که یک مقدار رویه این وبلاگ رو -دست کم موقتاً- تغییر بدم. شاید دوباره برگشتم به خاطره نویسی، حکایت و داستان کوتاه و همین جور چیزا! تا خدا چی بخواد.

راستی یک مطلب جالبی در مورد مقایسه قوانین و برخورد های قانونی با رانندگان متخلف در دنیا از همین تلویزیون خودمون شنیدم که بد ندیدم اینجا هم بیارمش.

در کشور سوئیس، راننده ای که تعداد تخلفات رانندگی اش از حد مجاز تعیین شده در سال بیشتر باشد به عنوان یک بیمار روانیابله از رانندگی محروم می شود.

حالا شما خودتون آمار سطح کیفی اعصاب و روان مردم خودمون رو حساب کنید! (بارم 20 نمره)

/ 11 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هورمزد

2-می دانی که از اول دی جریمه های جدید رو نمایی می شوند ! به نظر شما تاثیر جریمه های نجومی بر رانندگی ما متمدنان تاریخ دار تا چه حد خواهد بود؟ (7 نمره ) 3-در مقابل رفتار بیمار گونه ی یک راننده روانی ، بهترین رفتار کدام یک از گزینه های زیر است و چرا؟! الف)مقابله به مثل ب)محل نگذاشتن (7نمره) 4-تا به حال بیشترین مبلغی که جریمه شده اید چقدر بوده و برای چه تخلفی و آیا آن را درست و منطقی می دانید؟ (6 نمره )

صداقت

امان از دست تو سعید

هورمزد

سلام ظرف این دو سه روز از هر اتوبانی که رد شدم دیدم به شدت مشغول تعمیر دوربین های اتوبان ها هستند از اول دی پوستمان کنده است ! من یکی اگر بمیرم شاید سرعتم به زیر 100 برسه [خنده]و از آنجایی که جریمه های صد و دویست هزار تومانی اگر لاعلاج نباشند صعب العلاج اند فکر کنم برای حمل و نقل از خری ، شتری چیزی استفاده کنم.

هورمزد

[خنده] راحت تره آخه ! عمومی: جناب آقای سعید معروف به حاج سعید ! لطف نموده در اسرع وقت طرح پیشنهادی تان برای اصلاح ترافیک را به اطلاع ما هم برسانید که اگر روزی روزگاری اجرایی شد و جریمه ای شدیم مستقیما بدانیم به چه کسی باید مراجعه کنیم [نیشخند]

هورمزد

خبر فوری ! امروز راه به راه برگه تقدیممان کردند که امروز فلان خلاف را کردی و جرم نبود ولی اگر از 1/10 این خلاف را کنی 100 هزار تومان و 50 هزار تومان جریمه ات خواهد بود !!!!!!!! [تعجب] فکر کنم دیگه از فردا رانندگی بلد نباشیم!!! این را تصور کن : یک راننده وانت درب و داغان را نگه می دارند برای خلافی 100 هزار تومانی... چه اتفاقی می افتد؟ الف-دعوا و چاقو کشی ب-تسلیم و پرداخت ج-عدم پرداخت د-دعوا و چاقو کشی و عدم پرداخت

بی تفاوت

آقا قبول رسما اعصاب همه خط خطی ... ایراد یکی نیس هزارتاست... قیاس خوبی نبود می دونی که از آسمون و زمین مشکل داریم... داریم کم کم دچار فقر فرهنگی میشیم در حالی که مدعی تمدنیم...از وقتی که شدیم یه کشور مصرف کننده بساط همینه کالا میاریم فرهنگشو نمیاریم ...آقایون می خوان با n برنامه ی سطحی که ضرر وزیانش بماند فرهنگ نبوده ی 50ساله رو جا بندازن ... الان مشکل چیه 50سال دیگه فرهنگ داریم خب!! دقت کن ایرانیا باهوشن زود یاد میگیرن!

بی تفاوت

وقتی افرادی در ایران معاصر تونستن فرهنگمون و به اینجا برسونن باهوش نیستن؟! قرار بر دور زدن نیس اگه ما در حالت خوشبینانه 50 سال بعد به فرهنگ حال شرق وغرب برسیم خوبه دیگه! نزاریم فاصله زیاد بشه مهم تر از همه در حال رشد باشیم نه نزول... الان شرق وغرب سوای ایرادات نهایت تمدن فرهنگی هستن دیگه, بیشتر از این قرار نیس تمدن صعودی داشته باشن به صورت متعادل جلو میرن... اما... اگه سیستم فرهنگی و متعلقاتش از این حالت خارج بشن امید به درمان میشه داشت!

بی تفاوت

حرفاتون تکذیب نکردم...دیدگاه تون هم برای اصلاح فرهنگ غلط جامعه نمی دونم چیه! بی تفاوت گذشتی پس ماهم همچنان دراه بی تفاوتی ادامه می دهیم... اوقات به کام.