دانشگاه از نگاه دانشجو


ما يك استاد داريم كه به ما متون اسلامي درس ميده و دكتراي زبان عربي داره. مرد كامل و دوست داشتنيه. چند وقت پيش از روي كنجكاوي سر يكي از كلاسها بحثي رو وسط كشيد كه دغدغه خيلي ها بود. اون گفت:" ...من سر كلاسهاي درس عربي و دانشجوياني كه اين رشته رو مي خونن به دانشجوهام ميگم انشاء عربي بنويسن. هفته گذشته هم گفتم كه نظرتون رو در مورد دانشگاه بنويسيد و بگيد الان كه مدتي است مشغول تحصيلات عالي هستيد چه تفكري در موردش داريد و اون رو با قبل ورود به دانشگاه مقايسه كنيد...". بعد هم گفت كه اكثرا نظرات مشابهي داشتن. مثل اينكه اينجا (دانشگاه) همون دبيرستانه فقط دو جنس مخلوط اند و سيستم درس دادن و درس خوندن فرقي نكرده، ما تصور بهتر و بزرگتري از دانشگاه داشتيم و الان .... ما حرفاش رو تا آخر گوش داديم و تعدادي هم نظراتشون رو گفتن.
حالا اگر من همين سوال رو از شما بپرسم چي؟ شمايي كه يا الان مشغول تحصيل در يكي از دانشگاههاي ايران هستيد و يا فارغ التحصيل شديد يا شمايي كه الان پشت كنكوري هستيد. بعد از مشخص شدن نظرات شما مفصل راجع به اين موضع بحث مي كنيم.


/ 15 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ستاره شب

فكر ميكنم ترجيح دادن غزل بر مثنوي و لذت بردن بيشتر از غزل مقداري هم مربوط به طبع و سليقه شخصي باشد.

hoormazd

سلام. وبلاگم رو به روز کردم يه سر بزن

HK

اون فرقی که گفتی ،يعنی دختر پسرها با هم هستند.تو دانشکده ما اون هم نيست. چون تو رشته ما اصلا دختر نيست.

.:KsN:.

سلام عزيز ! شما از فرونت پيج استفاده کن اگه نتونستی من در خدمتم :)

حمید

همونطور که مژگان گفته این جور آدما برای دانشگاه اومدنشون هیچ هدفی ندارن و یا شاید هم چون انشاء رو باید عربی می نوشتن بعضی ها بلد نبودن و از روی همون یک نفری که گفته بوده دانشگاه با دبیرستان فرقی نمی کنه تقلب کردن!

mahtab

salam webloge jalebi dari movafagh bashy!

احمد

با سلام و تشکر از حسن نظرتان.اميدوارم با کمک شما دوستان اهل فکر و تعهد به وظايفم که در عنوان وبلگم هم امده عمل نمايم ومنتظرتان هستم

نرگس مست

سلام...ممنون سر زدی...من هم منظورم کل جامعه نبود..جماعتی!!!..(که متاسفانه روی همه جامعه اثر می گذارند و بد بین می کنند)در مورد دانشگاه که ديگر دانشجو نيستم...به جرات ميتوان گفت...چيز زيادی به دانشجو نمی آموزند که در جامعه کاربرد داشته باشد..مثلا من که مهندس نرم افزارم...باید خودم الان برم دنبال نر م افزارو....یادگیری و...بیشتر بچه ها هم که پروژه هاشون رو دادند اینو اون بنویسند...نمی دونم..شاید دانشگاه یک راهنماست..که دانشجو با کمک استاد می تونه راه خودش رو انتخاب کنه...این آرم دانشگاه آزاد داغ دلمو تاز ه می کنه..از بس پول گرفت برای واحدهای عملی و چیزی یاد نداد...در هر حال امید وارم موفق باشی..در پناه حق.

دانشجو

سلام . آرمی که قرار داده ايد هيچ رابطه ای با دانشگاه ندارد و اصولا شما دوست عزيز که احتمالا در جايي که اين آرم را داشته تحصيل ميکنيد دانشجو محسوب نميشويد.