تمدن را دور می زنیم

 

چون دیدم که ما 2500 سال تمدن داریم و ختم همه برتری های عالمیم پیش خودم گفتم آخه چه فایده داره که بخوام چیزی از فرهنگ و تمدن رو تو این وبلاگ آموزش بدم. زیره رو که به کرمون نمی برن. با اینحال از اونجایی هستن خارجی هایی که در این زندگی می کنن و شاید بتونن فارسی رو بخونن من برای اونها اینا رو می نویسم تا از این به بعد اونها هم این کارایی که من این زیر می نویسم و ما ایرانی ها همه اش رو از میلیون ها سال پیش بلدیم رو رعایت کن.

1. رعایت فاصله

توی صف هر چی، مثل مترو، صندوق فروشگاه و... لازم نیست با نفر جلویی نزدیکی کنید یا زفاف به جا بیارید. به قدر همون از جلو نظام دوران مدرسه فاصله بگذارین و با نفستون پس گردن نفر جلویی رو باد نزنید. خدایی نکرده یکی رو برق گرفت بعد تا ته صف همه رو برق میگیره! 

 

2. در اماکن عمومی سر و صدا نکنید

توی یک فروشگاه، فرودگاه و امثال بچه؛ دوست یا خواهر زادتون رو با عربده صدا نزنید و خنده خرکی رو بذارید برای یک وقت دیگه.با عرض ارادت خدمت آقای نادر سلیمانی!

3. توی حرف دیگر نپرید

وقتی یک کارمند یا پیش خدمت به کار مشتری یا فرد دیگه ای مشغوله به وسط حرفشون نپرید. اگه اهل تجارت و نمایشگاه رفتن هستین می تونید چند دقیقه با فاصله کنار وایستید و یا برید و یک دوری بزنید. باز برگردید و اگر باز هم همین بساط بود دو باره یک بار دیگه این کار رو تکرار کنید و اگر نمایشگاه تمام شد و شما مجبور شدید بدون اون مصاحبه به مرز پر گهر برگردید، برگردید اما توی حرف کسی نپرید.

 

4. هل ندید

همین! هُل ندید!

 

خب! دوستان و ایرانیان متمدن عزیز! از اینکه شاید شما اشتباهی این توصیه های احمقانه و ما قبل تاریخی رو خوندین پوزش میخوام و به بزرگی خودتون و تمدنتون من رو ببخشین. شما یک میلیون بار از همه مردم دنیا با هوش ترید و می دونم که فهم این چیزا برای شما اصلاً آب خوردنه. آخه کدوم آدم احمقیه که چیزایی که اون بالا نوشتم رو نمی دونه و بهش عمل نمیکنه!؟ من که ندیدم. امان از دست این خارجی های شهروند نما که میان توی این مرز پر گهر و آیین مهر آریایی و نیکان رو خدشه دار میکنن.

/ 7 نظر / 19 بازدید
هورمزد

سلااام حاجی جاااالب بود [قهقهه]

هورمزد

سلااام حاجی جاااالب بود [قهقهه]

هورمزد

جان شما بنده یکبار ارسال کردم ! 1-[خنده] مردیم و این مردم نفهمیدن دم عابر بانک یک کم فاصله بگیرند... انگار تا نفهمند چقدر پول داری و چقدر می خوای بگیری و قبضت چقدر اومده خوابشون نمی بره ! 2-عکس این بد بخت را حالا چرا گذاشتی؟ فامیلیش سلیمانی است یا امیر سلیمانی؟ اون سرکار خانم کمند امیر سلیمانی است ها ! نادر سلیمانی آبادانی است یعنی هم استانی ما [نیشخند] ای بدم میاد از این غربتی ها که اسم هم دیگه رو عربده می زنند !! انگار کسی اسم ندارد جز تک و طایفه ی خودشان یارو وسط مرکز خرید وایساده داد میزنه مممممممممددددد مممممممددد ممد از اون ور داد می زنه": هاااااان چه مرگته بابا ؟!!!! همه نگاهش می کنند جری تر میشه دوباره داد می زنه بیااااااااا دیگههههههه [نیشخند]

هورمزد

نپریدن توی حرف دیگران را از مدیران باشگاههای فوتبال که روی خط برنامه نود می آیند یاد بگیرند ! دیشب نود را دیدی؟! [نیشخند]

هورمزد

4-[نگران] یعنی می فهمند؟! بعید می دانم !!

هورمزد

سلام امروز ابوی در طرح ترافیک تردد کرده بودند پلیس محترم به جای جریمه 100 هزارتومانی باز یکی از همان نامه ها که به من هم داده بود.داده بودند که جریمه ی شما الان باید 100 هزارتومان باشه و ... اما فعلآ این تذکر را از ما داشته باشید [خنده]

.....

[وحشتناک]سن ترک سن؟