آموزش یه چیز خوب برای سال نو

 

شاید صد مرض بگیرم و ترک عادت کنم و از فرهنگ عمیییییییییییییییییییییییییییییییییییق و غنییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی ایرانی ننویسم اما این خطر رو به جون میخرم و یک مطلب متفاوت می نویسم.

نمیدونم اهل برنامه ریزی و هدف گذاری و حساب و کتاب هستید یا نه اما توصیه میکنم باشید! باری، پس انداز کردن، نگه داشتن دخل و خرج و تصمیم گیری برای آینده مالی کاریه که اگر حتی دوستش نداشته باشی دیگه از اون گریزی نیست و دیگه اون زمان که هر چی شد و هر چه پیش آمد خوش آمد رو به پایانه!

برای شروع میخوام یک وب سایتی رو معرفی کنم به نام www.costsbook.com که توسط بر و بچز ایرانی ساخته شده. هر چند یک کپی ساده و ابتدایی و محدود از نرم افزار و وب سایت قدرتمند Mint هست اما برای ایران خوبه. میتونید یک حساب مجانی برای کمتر از دو ماه ایجاد کنید و بعد اگر دوست داشتید با هزینه ای حدود 10 هزار تومن حساب غیر رایگان رو برای یک سال بگیرید.نسخه موبایل اون هم موجوده و میتونید با کمی محدودیت روی گوشی هم باهاش کار کنید. ثبت هزینه ها مخصوصاً هزینه های کم شاید اولش کسل  کننده و سخت بیاد اما مغز انسان کلاً 40 روز تا دو ماه بیشتر نمیتونه مقاومت کنه! البته من استاندارد مردم دنیا رو میگم و به کله آریایی ها نظر خاصی ندارم. (اینجا هم دست بردار نیستم!). ده روز اولش سخته بعد تا بیست روز همینجور سخته و بعد کم کم عادت میشه و اگر این کار رو نکنید دیگه یه چیزی کمه! مثل ماه رمضون که تا 20 روز هلاکی و بعد از دهه سوم کم کم عادی میشه  و روز عید فطر وقت ناهار همینطور به غذا خیره میشی و نمیدونی باهاش چکار کنی! داستان این هم همینه! یک سری امکاناتی داره که خیلی خوبه. فوری می تونید ببینید با زندگیتون چیکار میکنید. دخل و خرج و بدهی و طلب و وام و چک رو بهش بسپارید و یا چند دکمه آناً بهتون میگه که تو خرجید یا وضعیت سبز، قرمز یا نارنجیه. می تونید مهمترین مخرج (محل خرج) پولاتون رو پیدا کنید (قابل توجه سیگاریها). مثلاً من توی نیمه دوم سال تا همین چند روز پیش خرجم بالای دخلم بود و این به این معنی است که پس انداز پر! در کل امکانات خوبی داره. این رو من از jeeb.ir بهتر دیدم! اون یکی اصلاً صاحاب نداره...!

خوش باشید و جیبتون پر از پول درست باد!

/ 5 نظر / 22 بازدید
یک مسلمان ایرانی

سلام از اونجایی که من یک آریایی فوق هوشمندم [نیشخند] و از نیمه سوم ماه رمضون چشمم به تقویمه که کی عید فطر میرسه[شرمنده] تا چه حد این وب سایت بتونه کمکم کنه الله اعلم[لبخند] اما خداییش من که از مطالب شما کاملا استفاده میکنم،واقعا ممنون[دست]

هورمزد

سلام.داشتن پلان های مختلف برای زندگی نه تنها مفید بلکه ضروری و حیاتی است.به یاد ندارم این جمله از کدام یک از نویسندگان بزرگ است که : رویای بدون برنامه ریزی ، حماقتی خیال پردازانه است.در دنیای امروز که همه چیز در زمان ضرب می شود ، ناگزیر از تقسیم منابع محدود بر نیازهای نامحدود خود هستیم که زمان نیز ماهیتاً یکی از همین منابع محدود است .در این میان نه تنها فرصتی برای اندیشیدن حین واقعه وجود ندارد بلکه اندیشیدن آنی از آن جهت که فرصت باز رسی و کاستی آزمایی را از انسان سلب می کند به صلاح نیست. اقتضای عقل نیز در این است که انسان به اصطلاح عوام بداند که چه کار می خواهد بکند؟! وقتی پاسخ به این سوال مشخص شد ، چگونگی مطرح می شود که همچون ترازویی داشته ها و خواسته ها را با هم قیاس می کند و در صورت التزام انسان به نظم آن ترتیبی به امور زندگی می بخشد که نه تنها ماه و سال بلکه ساعت و دقیقه و ثانیه نیز در خدمت اعتلای بشر صرف می شوند.در این گمانه تراز مالی نیز به عنوان یکی از ارکان اساسی زندگانی انسان جایگاه رفیع خویش را می یابد و مسیر دست یابی به خواسته ها را هر چه بیشتر هموار می سازد.

مکث

سلام ممنون از مطلب متفاوت... سال نو هم مبارک پیشاپیش[لبخند]

یک مسلمان ایرانی

سلام خداوندا: نعمت سلامت مبداء همه نیازها و عاقبت به خیری مقصد همه آنهاست بین این مبداء و آن مقصد والاترین نیازها دلخوشیست پروردگارا به بزرگترین سوگندت این همه را به دوستان و عزیزانمان عطا فرما! سال نو بر شما و خانواده گرامیتان مبارک و خجسته باد.