تجمع 50نفره در مقابل استانداری مازندران در اعتراض به سریال «پایتخت 3»

  50 نفر از مردم مازندران پیش از ظهر پنج شنبه در انتقاد به پخش سریال «پایتخت 3» مقابل استانداری مازندران تجمع و تحصن کردند و خواستار توقف پخش سریال شدند.

این عده نسبت به ادبیات بکار گرفته شده در این سریال، تمسخر و هجو موجود، انعکاس نادرست سنت ها و آداب و رسوم مازندران و ناآشنایی تولیدکنندگان با فرهنگ استان اعتراض داشته و خواهان توقف پخش آن شدند.

سید هادی حسینی نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در پیگیری خبرنگار مهر درباره سریال «پایتخت 3» با بیان اینکه این سریال هدف و پیام ندارد، اظهار کرد: هزینه‌هایی که برای این سریال شده است در واقع صرف سرمایه‌های نظام است بدون اینکه فایده آموزنده ای داشته باشد.

حسینی یادآور شد: این سریال هیچ پیامی را دنبال نمی کند و اصالت ندارد و وقتی موضوعی اصالت ندارد، نمی توان به جزییات آن پرداخت.

وی با اشاره به اینکه در این سریال موارد مثبتی از جمله احترام به خانواده و بزرگترها وجود دارد، گفت: این نکات مثبت به برخی زوائدی آمیخته شده که آسیب‌زا است.

سریال «پایتخت 3» به کارگردانی سیروس مقدم هر شب از شبکه اول سیما پخش می شود.

 

/ 3 نظر / 31 بازدید

سلام ای کاش تظر شخص شمارو در مورد این سریال میدونستم(البته اگه سریالو دنبال میکنین)اما من به عنوان کسی که سعی میکنه ماجرا را دنبال کنه(با توحه به اکثر برنامه های آبکی سیما) در لهجه بازیگران هیچ نکته هجو یا تمسخری ندیدم هر چند به ندرت کسانی که سعی میکنن با لهجه مناطق خاصی صحبت کنن بندرت به زیبایی افراد محلی از عهده کار بر میان شاید این سریال نکته آموزنده ای نداشته باشه (نه اینکه جامعه و صدا و سیمای ما همش نکته آموزنده داره)اما میتونه چند لحظه لبخندو به همراه داشته باشه اونم زمانی که مردم ما شاد بودنو فراموش کردن یا جاهای دیگه ای دنبالشن! دوستی میگفت:کاش آمار تصادفات تنها اول فروردینو که به خاطر مست بودن راننده ها رخ داده رو اعلام میکردن ودر کنارش تعداد کشته هارو (وتعداد زنان باردار کشته شده) روزتان خوش

یک مسلمان ایرانی

ببخشید کامنت قبلی رو من نوشته بودم[شرمنده]

یکی که کره جنوبی رو خیلی دوست داره

سلام عرض میکنم ; من یکی با این پست مخالفم. یعنی نه این که با شما مخالفت کنم.... نه من با این اعتراضات بیخود مخالفم. ای کاش ایرانی ها یکم جنبه یاد بگیرند.