دبی از نگاهی متفاوتدبی فقط Day to Day  یا پارک جمیرا یا چند بازار (Mall) نیست. منطقه دیره و رقه و میدان ساعت و ماهی و میدان جمال عبدالناصر و بن یاس اغلب جاهایی هستند که ایرانیها در آن ولو هستن و بنا به مقتضیات و احوالات خودشان سر از جاهای دیگر هم در می آورند! مثلاً بنا به اقوالی از دوستان (به قول دوست دیگری همیشه در اغلب سفرهای خارجی یک سوم شخصی وجود دارد که عرق ها را او خورده، خلافها را او کرده،جلف بازی ها را او از خود در آورده و الی آخر) در پارک آبی وایلد وادی با چادر عربی می روند و  دیسکو را با مانتو و روسری و بعضاً با چادر می روند!
من تجربه خوبی در این اماکن دارم و به اهل آن توصیه می کنم.


1.    باشگاه تیر اندازی جبل علی Jebel Ali Shooting Club


یک میدان تیراندازی با سلاح گرم با استاندارد های جهانی. انواع اسلحه از شکاری دولول، کلت رولور، کلت اتوماتیک در کالیبرهای مختلف. اسلحه شکاری با اهداف پرنده (بشقاب رُسی) را خیلی توصیه میکنم. 25 فشنگ که می توانید از شلیک تک تک آن لذت می برید. رکورد اولیه 18 بشقاب از 25 عدد به نظر خودم بد نبود. کتف درد بعد آن طبیعی است.


2.    تپن یاکی در نوک آسمان خراش


در طبقه 52 هتل رادیسون رویال (Radisson Royal) رستوران ژاپنی به نام Icho هست که در آن می توانید غذای ژاپنی را با شیوه طبخ مخصوص ژاپنی (Tippenyaki) ببینید و میل کنید. ترکیبی از کارهای دقیق، سریع و جالب با انواع چاقو، ساتور و آتش. همه در مقابل چشمان شما! طعم؟ باورنکردی خوش مزه!

 


3.    سینما 4 بعدی


یکی از بهترین سینماهای چند بعدی که رفتم. در Mall of Emirates  و در پارک بازی سر پوشیده آن یک سینمای 4 بعدی تمام و کمال هست که زمین را به آسمان می چسباند. دل و روده تان به دهانتان رفته و باز می گردد! مخصوصاً فیلم مربوط به دره و معدن (اسمش را به یاد نمی آورم).

 (وقتی متن وبلاگتان را با صدای سریال حریم سلطان بنویسید متن و آهنگ و ادبیات مقاله تان آنی می شود که دیدید! باشد که عبرت بگیریم).


/ 3 نظر / 55 بازدید
m

[گل]

فاطمه

اصلا جالب نیست

یک مسلمان ایرانی

سلام واژه اسلامی هم عجب مشکل گشاست هر جا ایرادی بود کافیه یک پسوند اسلامی بهش اضافه بشه مثل مایوی اسلامی [نیشخند] واما به دیده هاتون اضافه کنین :در کشورهایی که کازینو وجود دارد دیده میشود خانم هایی که با حجاب کامل اسلامی تا صبح پای میز قمار مینشینند و در ضمن دغدغه قضا شدن نماز صبحشونم دارند.[خنده]