ما و این همه خوشبختی محاله...!

 

من سیاسی نبوده و نیستم. نمیدونم هم آخر و عاقبت این انتخابات چی میشه. اما به عنوان یک علاقمند به موضوعات اجتماعی و اندکی آگاه از دنیای اون طرف آبها دلم به حال نامزدهای انتخاباتی میسوزه. اینکه چطوری با سومین مردم تنبل دنیا، با این درجه از مصرفگرایی و میل به تخریب و خودنمایی چطور میخوان اهداف خارق العاده خودشون رو محقق کنن! مثلاً آقای غرضی با اون لحن باحال و لهجه اصفهانیش داره ته زورش رو میزنه که آرمان و آرزوی ما تورم یک الی سه درصد هست! خب، اینکه توی همین امارات متحده عربی که ریز می بینیدش واقعی و ملموس و موجود هست! برای شما آرزو و هدف دراز مدت و البته دست نیافتنی....
آرمان آقای روحانی ایجاد سه و نیم میلیون شغل هست که روی کاغذهای ایشون با 10 میلیون گردشگر تازه یک میلیون شغل اضافه هم تولید خواهد شد! خب، بیخ گوش ما و از محل خود ما ایرانیها سالی 30 میلیون توریست میره ترکیه و درآمد نفت ما رو بدون یک ذره آلودگی و بگیر و بیند همین الان داره در میاره.
در مورد اعتیاد و مرز، جرم و قاچاق و توانبخشی و ترک اعتیاد تز میدن در حالیکه در کل کشورهای حوزه خلیج فارس شاید یکصد معتاد هم نباشه! همین بیخ گوش ما...
دم از خطوط هوایی و فرودگاه میزنن، خب بهترین خطوط هوایی الان در قطر و امارات و عمان و بحرین و ترکیه دارن به دنیا خدمت میدن بدون اینکه بخوان مسافر ترانزیت یا توریستشون رو توی تهران با چند تا خانم خوش سیما و خوش برخورد به پوشش اسلامی دعوت کنن! یا مثلاً به زور پای توریست صندل و شلوارک پوش انگلیسی شلوار کردی به پا کنن که اسلام و مسلمین به خطر نیفتن!
من فقط موندم اینهایی مثل آقای رضایی و برخی دیگه که مثلاً بر پرهیز از خام فروشی و در راستای کاهش درآمدهای نفتی دم از سفارش پالایشگاه موبایل میزنن نمیدونن که توی تامین قطعات مصرفی طیاره و خودرو و پتروشیمی موندن چون که بهشون نمیدن، بعد از بیخ بیان یک پالایشگاه کادو پیچ با روبان قرمز تحویلتون بدن؟ پول سامانه اس 300 رو نقد به روسیه دادید، هنوز انگشتتون هم بهش نخورده! یک خط قطار سریع السیر قرار بود که اول با مشارکت زیمنس آلمان و بعد ژاپن و بعد چین بین مشهد و تهران دایر بشه که به دلیل تحریم ها نشد. به هواپیماهای ایرانی سوخت نمیدن. یک دلار نمیشه با سیستم یکپارچه جهانی ویزا و مستر و امریکن اکسپرس با بیش از دو و نیم میلیون پایگاه در دنیا دریافت و ارسال کرد. هنوز باید مثل هشتصد سال پیش ایرانی در فرنگ و فرنگی در ایران دست بکنه توی جیبش (شاید هم بعضاً شورت و جورابش) و پول نقد در بیاره بده! نفت برای این تحریم شد که منبع مهم درآمد ایران بود، حالا هر چیزی اعم از میعاناتی نفتی و گردشگری و پسته و زعفران و کلیه و خون گرم و دختر باکره صادراتی بخواد منبع درامد باشه غرب و شرق روی اون دست میذاره و قطعش میکنه ! اینها رو قلمراد توی سریال باغ مظفر هم می فهمید!
آقای ولایتی عزیز! شما به درستی می فرمایید که چند تریلیون دلار و معادل آن به یورو، روپیه، روبل، فرانک سوئیس و یورو و رینگت در کشورهای مختلف داریم. اینها مربوط به قبل و زمان جنگ میشه و چیزهای دیگه...! از اون زمان مونده و بی دلیل هم نمونده. وقتی پول نفت خودتون رو نمی تونید بگیرید، وقتی پول گاز صادراتی و کالاتون رو نمیتونید از هند و روسیه و ترکیه بگیرید، چطور میخواید چند تریلیون دلار رو سه سوته نقد کنید و بیارید تو مملکت که ارزش پول ملی رو احیا کنید؟ وقتی دانشمند ایرانی توی یک کشور اروپایی یک جایزه یکصدهزار دلاری میگیره و به دلیل تحریم نمیتونه دریافت کنه و حتی به خیریه انتقال بده تکلیف پولهای هنگفت شما از قبل معلمومه.
آقای دکتر رضایی و سایر دوستان! دنیا (امریکا، ژاپن، آلمان و ...) فهمیدن که اصلاً نمیتونن در تولید با چین رقابت کنن. خیلی شیک کارخونه های تولیدی و برندهاشون رو بردن چین تا اونجا تولید کنن. آقای دکتر قالیباف! آی پدی که زیر دست شما بود محصول امریکای جهانخوار و ساخت چین بود. شما که می خواهید ارزش پول ملی رو باز احیا کنید همین الان با دلار 3600 تومنی در کورس رقابت توی تولید صادراتی از چین عقبید، بعد با دلار 1000 تومنی اصلاً تولید با خاک یکسان خواهد شد و واردات از قبل داغتر.
آقای جلیلی عزیز! بر احدی پوشیده نیست که قضیه هسته ای و تولید برق از ابتدا نه توجیه و نه پشتوانه اقتصادی داشته و نه داره. ایران رسماً تا به الان 12 بار بیشتر از هزینه راکتور ساخت اروپا هزینه داده و هنوز هم که دارن شل و سفت میکنن. دلیل سفرهای مکرر شما به یکی از زیباترین شهرهای دنیا (وین) و سایر جاهای دیدنی اصرار شما بر مقاومت و مکتبی هست که به اون شهرت و اصرار دارید. به غلط و درستش هم کاری ندارم. بهر تقدیر فقط توی یکی از موضوعات اینطور گیر کردید و از دارو تا ایمنی طیاره رو به شاخ گاو دادید بعد حالا می خواید این رو به همه شئون مملکت تسری بدید و آب و از آب تکون نخوره و پشت بندش همه طرحاتون رو یک به یک اجرا کنین؟ شما میخواید با هیئتهای مذهبی و تکیه ها شور و نشاط تولید کنید؟ همینه که با ریتم اوسِن اوسِن از بچه سه ماهه تا جوونش فوراً شروع می کنن به هد زدن و تکون دادن سر و گردن.
آقای حداد عادل محترم! مملکت داری فلسفه نیست که تنها با خودتون راه برید و نیمه شب به نتیجه برسید و خرسند بشید. تئوریهای شما برای معماری اسلامی و ایرانی یک کار فرعی هست که اصلاً دولت لازم نیست که متولیش باشه. اگر واقعاً چیز بدربخور و مورد اقبالی بود بجای سر ستون های یونانی و نمای رومی و گچ بریهای بریده بریده و سنگ ایتالیایی خودشون جای اینها رو می گرفتن.
اینها اصل رو رها کردن و به فرعیات چسبیدن. طرح های ماورالطبیعه میدن و غرضی حرف خوبی زد. سال 1327 سند راهبردی پیشرفت و عدالت بوده و هنوز بعد 65 سال هنوز دارن اینها رو میگن و چیزی اساسی تغییر نکرده. یعنی دولتی های کنونی عقلشون به این تزهایی که شما می دید نمی رسه و اینطور توی گل موندن و مملکت رو به وضعیتی که خودتون به فضاحتش اعتراف دارین کشوندن؟
جدای از اینها باز یک چیز دیگه برای میلیونومین بار از غرب (امریکای جهانخوار) از آورده شد و به کاریکاتور مسخره ای که همه دیدیم مبدلش کردن! یک چیزی توی انتخابات امریکا دیده بودن که مناظره اینطوری انجام میشه، خواستن مثل بقیه چیزها کپیش کنن، گند زدن به همه چیز! اینها نمیدونن که این ذهن و محتوای کله آدمهاست که زندگی اونها رو درست میکنه، نه تقلید و کپی از اینور و اونور! بعدش هم به زبون نه شرق و نه غرب رو آدم حساب نکنن.
راستی! دیشب موقع فوتبال قطر و ایران دقت کردین که هیچ فنس و دیوار و خندقی بین تماشاگرهای عرب و بازیکنهای فوتبال نبود؟ با وجودی که باختن یک درب بطری آب هم به داخل زمین پرت نشد! حالا ما توی ورزشگاه آزادی تهران که از قضا بهترین تماشاگرهای دنیا رو هم داره باید نگران فرود بمب های خوشه ای و منفجر شدن مین ضد نفر توی مشت و زیر پامون باشیم. شاید 2500 سال تمدن ایرانی قد 10 سال تمدن عربی نمی ارزه....!

/ 2 نظر / 29 بازدید
یک مسلمان ایرانی

سلام تا 2،3 سال پیش بازی های تیم ملی رو مرتب و با تعصب دنبال میکردم و میشد گفت هیچ بازی نبود که از دست بدم اما کم کم وقتی دیدم بازیکن ها و مربی ها فقط از اعصاب و احساسات مردم مایه میذارن و آخرش هیچ حرفی برای گفتن ندارن عطاشو به لقایش بخشیدم و فقط هر از جند گاهی برای خالی نبودن عریضه بعضی بازی هارو میبینم! یادمه تو یکی از دوره ها که همه امید به جام حهانی داشتیم و نمیدونم چرا ایران نتونست صعود کنه همون روزا والیبال نشسته ایران نایب قهرمان جهان شد مربی آنها گریه میکرد و از مردم عذر می خواست که موفق به کسب قهرمانی نشدن اونوقت تیم فوتبالمون تازه طلبکار مردمم بود. حالا به خاطر شما پرسپولیسو ازهمه تیم ها استثنا میکنم ![لبخند] روزگارتون خوش

یک مسلمان ایرانی

سلام اینجا همه چیز خوب است،از هوایش گرفته تا کوه ودشت ورودش! صبحها تنفسمان سر شار از اکسیژن است ! گندم نانمان هم آلوده نیست راستی برنجمان هم پاک پاک است!اینجا همه با هم مهربانند هرگز برای رسیدن به بالا از یکدیگر پله نمی سازند! زنهایمان زن هستند ،مردهایمان مرد و پیرهایمان صاحب حرمت! اینجا همه چیز خوب است خیابانهایمان آرامند و کوجه هایمان امن ! اینجا اگر کسی بیمار شود دغدغه ی درمان و دارو وتخت خالی ندارد اینجا دلت نمیگیرد اما اگردلتنگ طبیعت شدی کوه و دشت و رودش پراز زباله نیست ! اینجا همه چیز خوب است اینجا همه از دروغ بیزارند و فراری ،هیچکس دروغ نمیگوید اینجا همه مثل من صادقند و راستگو![دروغگو] متن بالا یک درددل دوستانه بود من هم مثل شما با سیاست کاری ندارم! خداوند یارتان!