پسر ایرانی

این وبلاگ زین پس هر وقت که بشود به روز می شود!

هر نظری دارید بدهید! فنی، هنری، عاطفی، شکمی....

 

 

https://uk.news.yahoo.com/no-not-photo-16-old-winning-entry-art-120438239.html#ahGIwH

   + سعید ; ٩:٢۸ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۳٩۳/۱/٢٩
comment نظرات ()

 

   + سعید ; ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳٩۳/۱/٢۱
comment نظرات ()

ساخت آر پی جی توسط دانش آموزان دختر اردبیلی

 

دانش آموزان دختر خلخالی یک نوع آر-پی-جی آتشین آبی ساخته اند که برای پرتاب گلوله از هیچ نوع مواد منفجره و آتش زا استفاده نمی کند.

 

   + سعید ; ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۳/۱/۱٩
comment نظرات ()

ابوعلی سینا ربطی به نظرسنجی خبر آنلاین ندارد

 

ابو علی سینا می گوید: به قومی  مبتلا شده ایم که فکر می کنند خدا جز آنها کسی را هدایت نکرده است.

http://www.khabaronline.ir/

   + سعید ; ۸:٥۱ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۳٩۳/۱/۱٦
comment نظرات ()

ما چگونه ما شدیم

 

چطور شد که هزاران مُبَلِّغِ مسیحی از اروپا راهی چین، هند، ایران، افریقا و ینگه دنیا شدند برای تبلیغ و گسترش مَسیحیّت؛ اما کمتر ایرانی یا عربی سوار بر کشتی شد یا با کاروانی به راه افتاد که برود در میان سیاهان زنگی آفریقا یا سفیدپوستان آلاسکا که تبلیغ تَشَیُّع یا مذهبِ شافعی یا حنبلی نماید.

با کمتر چینی یا نژاد زردی یا هندی برای تبلیغ آئین کُنْفُسیوس، بودایی یا هندو و برهمایی بار سفر بربسته و رهسپار دیارهای ناشناخته شدند؟

چطور شد در حالی که در قُرون وُسْطی هزاران دریانَوَرْد اُروپایی دِلْ به اُقیانوس هایِ سَهْمْگین زدند تا سرزمین هایِ جدیدی را کشف نموده و راه هایِ نویی به اَقالیم دیگر پیدا کنند، یکی قاره آمریکا را کشف کرد، یکی اُسْتُرالیا و زِلانْدِ جدید را، چهارمی راهِ جدیدِ آبی از اروپا به شِبهِ قارهِ هِند گشود، یکی در قلبِ آفریقا به سیاحت پرداخت و دیگر سعی کرد جنگل هایِ انبوهِ آمازون را بِپِیْمایَد، کمتر هندی، چینی، عرب یا ایرانی به فکر رفتن به دنیایِ جدید و کشف و یافتن سرزمین هایِ تازه و راه های میان بُر اُفتاد؟

واقعِ مطلبْ این است که این حسِ ماجراجویی، این علاقه به سیر و سیاحت و شجاعت و شهامت گام نهادنْ در آب ها، خشکی ها، بیابان‌ ها، یخ ها و جنگل هایِ اَنبوه و کوه هایِ سَر به فلکْ کشیده و مواجهه با مردمان کاملاً ناشناخته و غریب از خصوصیّاتِ بارزِ اجتماعیِ غربیان بوده است.

اگر چه برخی از آنها از این رَهگُذَر به مال و جاه و مقامی رسیدند و توانستند منافعی برای کشورهایشان فراهم آورند، در مقابل و هزاران برابر این عدّه کسانی بودند که در این سیر و سیاحت ها و سیرو فی الاَرض ها گام در راه هایِ بی برگشت گذاردند و در نهایت گمنامی جان باختند.

سرنوشتی که بسیاری از اروپائیان از آن بی اطلاع نبودند.

اگر کِریسْتُفْ کُلُمْبْ و ماژِلان، یا واسْکودوگاما و کاپیتان کوک توانستند آمریکا یا اُستُرالیا را کشف کنند، در مقابل هزاران دریانوردِ دیگری نیز بودند که به روی عرشه کشتی هایشان در پَهنِه ی اُقیانوس هایِ بی پایان بر اثر گُرُسْنِگی و تِشْنِگی یا بیماری تَلَف شدند، یا کشتی شِکسته به قَعر دریاها رفتند یا در طوفان جان باختند یا در چَنگالِ دُزدان دَریایی یا قدرت هایِ دیگر گِرفتار آمدند و به هَلاکَت رسیدند.

 

نقل از کتاب ما چگونه ما شدیم نوشته ی صادق زیباکلام (چاپ پانزدهم)

 

تشکر ویژه از میثم عزیز که می نویسد چونانکه مسی فوتبال میکند!

   + سعید ; ٩:۱۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۳/۱/۱٠
comment نظرات ()

کانادا جریمه جواب دادن به موبایل حین رانندگی را هزار دلار کرد


دولت محلی اونتاریوی کانادا جریمه صحبت کردن با تلفن همراه در حین رانندگی را تا هزار دلار افزایش می دهد.
به نقل از رادیوکانادا ، رانندگان در صورت صحبت کردن با تلفن همراه همچنین سه امتیاز منفی دریافت می کنند.
وزیر حمل و نقل کانادا گفت: لایحه جدید در صورت تصویب شدن، هرچه بیشتر امنیت عابران پیاده و دوچرخه سواران را افزایش می دهد زیرا به ما امکان می دهد با جدیت بیشتری با متخلفان برخورد کنیم.
بنا بر اعلام دولت کانادا ، تا دو سال آینده ، شمار قربانیان ناشی از حواس پرتی در حین رانندگی از شمار قربانیان تصادفات مرگبار ناشی از مصرف الکل، فراتر خواهد رفت.

 

   + سعید ; ٢:٥٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۳/۱/۱٠
comment نظرات ()

تجمع 50نفره در مقابل استانداری مازندران در اعتراض به سریال «پایتخت 3»

  50 نفر از مردم مازندران پیش از ظهر پنج شنبه در انتقاد به پخش سریال «پایتخت 3» مقابل استانداری مازندران تجمع و تحصن کردند و خواستار توقف پخش سریال شدند.

این عده نسبت به ادبیات بکار گرفته شده در این سریال، تمسخر و هجو موجود، انعکاس نادرست سنت ها و آداب و رسوم مازندران و ناآشنایی تولیدکنندگان با فرهنگ استان اعتراض داشته و خواهان توقف پخش آن شدند.

سید هادی حسینی نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در پیگیری خبرنگار مهر درباره سریال «پایتخت 3» با بیان اینکه این سریال هدف و پیام ندارد، اظهار کرد: هزینه‌هایی که برای این سریال شده است در واقع صرف سرمایه‌های نظام است بدون اینکه فایده آموزنده ای داشته باشد.

حسینی یادآور شد: این سریال هیچ پیامی را دنبال نمی کند و اصالت ندارد و وقتی موضوعی اصالت ندارد، نمی توان به جزییات آن پرداخت.

وی با اشاره به اینکه در این سریال موارد مثبتی از جمله احترام به خانواده و بزرگترها وجود دارد، گفت: این نکات مثبت به برخی زوائدی آمیخته شده که آسیب‌زا است.

سریال «پایتخت 3» به کارگردانی سیروس مقدم هر شب از شبکه اول سیما پخش می شود.

 

   + سعید ; ٩:۱۱ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳٩۳/۱/٧
comment نظرات ()