پسر ایرانی

این وبلاگ زین پس هر وقت که بشود به روز می شود!

جایگاه علمی و پیشرفت فناوری ایرانی

 

از زمانی که خیلی بچه تر بودن جشنواره جوان خوارزمی و ثبت اختراع و از همه مهمتر اخذ تائیدیه علمی اختراعات یکی از دغدغه های من بوده. توی دانشگاه هم که تب مقاله ISI داغ بود. بعدش با پارک های علم و فناوری آشنا شدم و به صورت خیلی مقطعی با انجمن مخترعان. اختراعات که قبلاً توسط اخبار سراسری زیادتر پخش میشد اغلب یک سری سرهم بندی های مکانیکی بلااستفاده بودن که جنبه آماری و تبلیغاتی داشته و داره. بعدش فهمیدیم که با یک تا دو میلیون تومان میشه مقاله ISI هم جور کرد. یک عده این نگاه من نسبت به رشد علمی حبابی و غیر واقعی که دائم جار زده میشه رو خیلی خاکستری و سرد میدونستن. یکی از ملاکهاش هم از قضا میزان ثبت اختراع هستش. اتفاقی تبلیغ دستگاه ورزشی تن تاک رو از تلویزیون خودمون دیدم. جالبیش اینکه گواهی ثیت اختراع قاب گرفته اش رو هم نشون میداد! احسنت به هوش ایرانی.... هنر و صنعت و هر چی هست تو دنیا نزد ایرانیان است و بس. در مسخرگی این سیستم ثبت اختراع همین بس که اگر شما برید و یک تولید خارجی رو ارائه بدید چون که قبلاً در ایران ثبت نشده حق اختراع رو تا ده سال به شما میدن! یعنی شما براحتی میتونید مخترع iPhone و GPS و کیسه هوا و .... بشید! پرچم ایران و سرود دلاوران نام آوران هم فراموش نشه!

این هم از آخرین شاهکاری ایرانی در عرصه فناوری و اختراع

 

 

 

   + سعید ; ۱:٠۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳٩٢/٦/٢۱
comment نظرات ()

برگ زرین

 

این تصویر چکی است که از دادگستری گرفتم. چکی که مبلغ دست کم شش برابر خسارتیه که در عمل به خودروی من وارد شد. بله! پولم رو از شازده گرفتم و یک آب هم روش...! درس شماره یک: وقتی یک غلطی میکنید پایش وایستید! اگر هم به هر دلیلی نخواستید وایستید گریه نکنید!

یک بار دیگه ثابت شد که چیزی جز زور و حکم توقیف خودرو نمیتونه این مسلمانان جنت مکان و ایرانیهای مهرورز و با غیرت وادار کنه که حق دیگران رو بدن! متعجبم که چرا از جور و جفای و تجاوز دیگران گله می کنند. روی شیشه اتوبوس خوندم که از روایتی آورده بود که سه چیز در همین دنیا عقوب میشود. یکیش ظلم و ستم به مردمه! این هم قانونش...

   + سعید ; ۸:٥٠ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩٢/٦/۱٢
comment نظرات ()