پسر ایرانی

این وبلاگ زین پس هر وقت که بشود به روز می شود!

اندر احوالات ظرفیت هاآقای دکتر جلیلی فی نفسه یک سری ظرفیتهایی دارند که در نوع خودش جالب است.

1.    وب سایت ملی

یکی از ظرفیتهایی که وجود دارد این است که با وجود دامنه های ملی دات آی آر (.IR) و حتی اجباری شدن آن برای وب سایتهای رسمی دولتی برویم و وب سایت خود را بر روی دامنه استکباری دات کام (.COM) و دات اورگ (.ORG) قرار دهیم. این ظرفیت توسط سایر نامزدهای انتخاباتی نادیده گرفته شد و آنها با توجه به سر سپردگی و وادادگی و تسلیم و سازش با غرب از دامنه اینترنتی ملی استفاده کردند. ایضاً ایمیل ملی و موضوع اینترنت ملی تحت تاثیر همین بوده و آدرس ایمیل ایشان نیز علیرغم اجباری شدن داشتن ایمیل ملی برای کاربران عادی مثل من و شما بر روی دامنه دات کام است.


www.draref.ir
www.drjalily.com
www.saeedjalili.org2.    سِرور آلمانی

از دیگر ظرفیتها استفاده از سرور آلمانی است. یعنی سرور وب سایت خود را به کشور پر ظرفیت ایران بر روی سروری آلمانی قرار دهید تا از تولید و خدمات آلمانی به جای ایرانی بهرمند شویم.

3.    استفاده از هدفون در تصاویر تبلیغاتی

در برخی تصاویر تبلیغات مشارالیه عکسهایی با هدفون به چشم میخورد که اشاره به گفتگوهای هسته ای دارد. هدفون یکی دیگر از ظرفیتهاست که به وضوح هر چه تمامتر می گوید که من زبان انگلیسی نمی فهمم لطفاً یکی برای من ترجمه کند ببینم خانم اشتون و دیگران چه می گویند! هر چند در رزومه آمده باشد که زبان انگلیسی و عربی می دانیم. از قضا خیلی اتفاقی چهار رقیب انتخاباتی زبان انگلیسی یا فرانسه را مسلط هستند!ظرفیت اسلام ناب

نشانی اسلام ناب را بدهید! ما هم سالهاست در پی آنیم. ان شالله زحمت ظهور امام زمان (عج) هم به همت ایشان کم شده و آن حضرت به عنوان مدیر فنی یا ناظر کیفی دولت آقای جلیلی خواهند بود البته پس از تایید صلاحیت ایشان توسط تیم مذاکره کننده و بررسی سوابق ایشان.


   + سعید ; ٩:٢۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩٢/۳/٢۱
comment نظرات ()

ما و این همه خوشبختی محاله...!

 

من سیاسی نبوده و نیستم. نمیدونم هم آخر و عاقبت این انتخابات چی میشه. اما به عنوان یک علاقمند به موضوعات اجتماعی و اندکی آگاه از دنیای اون طرف آبها دلم به حال نامزدهای انتخاباتی میسوزه. اینکه چطوری با سومین مردم تنبل دنیا، با این درجه از مصرفگرایی و میل به تخریب و خودنمایی چطور میخوان اهداف خارق العاده خودشون رو محقق کنن! مثلاً آقای غرضی با اون لحن باحال و لهجه اصفهانیش داره ته زورش رو میزنه که آرمان و آرزوی ما تورم یک الی سه درصد هست! خب، اینکه توی همین امارات متحده عربی که ریز می بینیدش واقعی و ملموس و موجود هست! برای شما آرزو و هدف دراز مدت و البته دست نیافتنی....
آرمان آقای روحانی ایجاد سه و نیم میلیون شغل هست که روی کاغذهای ایشون با 10 میلیون گردشگر تازه یک میلیون شغل اضافه هم تولید خواهد شد! خب، بیخ گوش ما و از محل خود ما ایرانیها سالی 30 میلیون توریست میره ترکیه و درآمد نفت ما رو بدون یک ذره آلودگی و بگیر و بیند همین الان داره در میاره.
در مورد اعتیاد و مرز، جرم و قاچاق و توانبخشی و ترک اعتیاد تز میدن در حالیکه در کل کشورهای حوزه خلیج فارس شاید یکصد معتاد هم نباشه! همین بیخ گوش ما...
دم از خطوط هوایی و فرودگاه میزنن، خب بهترین خطوط هوایی الان در قطر و امارات و عمان و بحرین و ترکیه دارن به دنیا خدمت میدن بدون اینکه بخوان مسافر ترانزیت یا توریستشون رو توی تهران با چند تا خانم خوش سیما و خوش برخورد به پوشش اسلامی دعوت کنن! یا مثلاً به زور پای توریست صندل و شلوارک پوش انگلیسی شلوار کردی به پا کنن که اسلام و مسلمین به خطر نیفتن!
من فقط موندم اینهایی مثل آقای رضایی و برخی دیگه که مثلاً بر پرهیز از خام فروشی و در راستای کاهش درآمدهای نفتی دم از سفارش پالایشگاه موبایل میزنن نمیدونن که توی تامین قطعات مصرفی طیاره و خودرو و پتروشیمی موندن چون که بهشون نمیدن، بعد از بیخ بیان یک پالایشگاه کادو پیچ با روبان قرمز تحویلتون بدن؟ پول سامانه اس 300 رو نقد به روسیه دادید، هنوز انگشتتون هم بهش نخورده! یک خط قطار سریع السیر قرار بود که اول با مشارکت زیمنس آلمان و بعد ژاپن و بعد چین بین مشهد و تهران دایر بشه که به دلیل تحریم ها نشد. به هواپیماهای ایرانی سوخت نمیدن. یک دلار نمیشه با سیستم یکپارچه جهانی ویزا و مستر و امریکن اکسپرس با بیش از دو و نیم میلیون پایگاه در دنیا دریافت و ارسال کرد. هنوز باید مثل هشتصد سال پیش ایرانی در فرنگ و فرنگی در ایران دست بکنه توی جیبش (شاید هم بعضاً شورت و جورابش) و پول نقد در بیاره بده! نفت برای این تحریم شد که منبع مهم درآمد ایران بود، حالا هر چیزی اعم از میعاناتی نفتی و گردشگری و پسته و زعفران و کلیه و خون گرم و دختر باکره صادراتی بخواد منبع درامد باشه غرب و شرق روی اون دست میذاره و قطعش میکنه ! اینها رو قلمراد توی سریال باغ مظفر هم می فهمید!
آقای ولایتی عزیز! شما به درستی می فرمایید که چند تریلیون دلار و معادل آن به یورو، روپیه، روبل، فرانک سوئیس و یورو و رینگت در کشورهای مختلف داریم. اینها مربوط به قبل و زمان جنگ میشه و چیزهای دیگه...! از اون زمان مونده و بی دلیل هم نمونده. وقتی پول نفت خودتون رو نمی تونید بگیرید، وقتی پول گاز صادراتی و کالاتون رو نمیتونید از هند و روسیه و ترکیه بگیرید، چطور میخواید چند تریلیون دلار رو سه سوته نقد کنید و بیارید تو مملکت که ارزش پول ملی رو احیا کنید؟ وقتی دانشمند ایرانی توی یک کشور اروپایی یک جایزه یکصدهزار دلاری میگیره و به دلیل تحریم نمیتونه دریافت کنه و حتی به خیریه انتقال بده تکلیف پولهای هنگفت شما از قبل معلمومه.
آقای دکتر رضایی و سایر دوستان! دنیا (امریکا، ژاپن، آلمان و ...) فهمیدن که اصلاً نمیتونن در تولید با چین رقابت کنن. خیلی شیک کارخونه های تولیدی و برندهاشون رو بردن چین تا اونجا تولید کنن. آقای دکتر قالیباف! آی پدی که زیر دست شما بود محصول امریکای جهانخوار و ساخت چین بود. شما که می خواهید ارزش پول ملی رو باز احیا کنید همین الان با دلار 3600 تومنی در کورس رقابت توی تولید صادراتی از چین عقبید، بعد با دلار 1000 تومنی اصلاً تولید با خاک یکسان خواهد شد و واردات از قبل داغتر.
آقای جلیلی عزیز! بر احدی پوشیده نیست که قضیه هسته ای و تولید برق از ابتدا نه توجیه و نه پشتوانه اقتصادی داشته و نه داره. ایران رسماً تا به الان 12 بار بیشتر از هزینه راکتور ساخت اروپا هزینه داده و هنوز هم که دارن شل و سفت میکنن. دلیل سفرهای مکرر شما به یکی از زیباترین شهرهای دنیا (وین) و سایر جاهای دیدنی اصرار شما بر مقاومت و مکتبی هست که به اون شهرت و اصرار دارید. به غلط و درستش هم کاری ندارم. بهر تقدیر فقط توی یکی از موضوعات اینطور گیر کردید و از دارو تا ایمنی طیاره رو به شاخ گاو دادید بعد حالا می خواید این رو به همه شئون مملکت تسری بدید و آب و از آب تکون نخوره و پشت بندش همه طرحاتون رو یک به یک اجرا کنین؟ شما میخواید با هیئتهای مذهبی و تکیه ها شور و نشاط تولید کنید؟ همینه که با ریتم اوسِن اوسِن از بچه سه ماهه تا جوونش فوراً شروع می کنن به هد زدن و تکون دادن سر و گردن.
آقای حداد عادل محترم! مملکت داری فلسفه نیست که تنها با خودتون راه برید و نیمه شب به نتیجه برسید و خرسند بشید. تئوریهای شما برای معماری اسلامی و ایرانی یک کار فرعی هست که اصلاً دولت لازم نیست که متولیش باشه. اگر واقعاً چیز بدربخور و مورد اقبالی بود بجای سر ستون های یونانی و نمای رومی و گچ بریهای بریده بریده و سنگ ایتالیایی خودشون جای اینها رو می گرفتن.
اینها اصل رو رها کردن و به فرعیات چسبیدن. طرح های ماورالطبیعه میدن و غرضی حرف خوبی زد. سال 1327 سند راهبردی پیشرفت و عدالت بوده و هنوز بعد 65 سال هنوز دارن اینها رو میگن و چیزی اساسی تغییر نکرده. یعنی دولتی های کنونی عقلشون به این تزهایی که شما می دید نمی رسه و اینطور توی گل موندن و مملکت رو به وضعیتی که خودتون به فضاحتش اعتراف دارین کشوندن؟
جدای از اینها باز یک چیز دیگه برای میلیونومین بار از غرب (امریکای جهانخوار) از آورده شد و به کاریکاتور مسخره ای که همه دیدیم مبدلش کردن! یک چیزی توی انتخابات امریکا دیده بودن که مناظره اینطوری انجام میشه، خواستن مثل بقیه چیزها کپیش کنن، گند زدن به همه چیز! اینها نمیدونن که این ذهن و محتوای کله آدمهاست که زندگی اونها رو درست میکنه، نه تقلید و کپی از اینور و اونور! بعدش هم به زبون نه شرق و نه غرب رو آدم حساب نکنن.
راستی! دیشب موقع فوتبال قطر و ایران دقت کردین که هیچ فنس و دیوار و خندقی بین تماشاگرهای عرب و بازیکنهای فوتبال نبود؟ با وجودی که باختن یک درب بطری آب هم به داخل زمین پرت نشد! حالا ما توی ورزشگاه آزادی تهران که از قضا بهترین تماشاگرهای دنیا رو هم داره باید نگران فرود بمب های خوشه ای و منفجر شدن مین ضد نفر توی مشت و زیر پامون باشیم. شاید 2500 سال تمدن ایرانی قد 10 سال تمدن عربی نمی ارزه....!

   + سعید ; ٩:۳٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩٢/۳/۱٤
comment نظرات ()

همه اسلام ایرانی در زیر پاهای من

 

میدونید! شاید واقعاً کار سختی باشه که توی یک مجتمع باشی که همسایه طبقه پایینت قبض آب واحدش میاد یک میلیون و چهارده هزار تومن در حالیکه خودت داری به قبض 1900 تومنی خودت نگاه میکنی. اینکه با یک نفر بیشتر سکنه 533 بار بیشتر از ما آب مصرف میکنن. اینکه بساط سفره ابوالفضل و مولودی، شیرینی و تفاخر و پز مبلمان و کریستالهای به ظاهر چک و بگیر و ببندشون هیچ وقت ترک نشه و حالا ساختمان رو کلاً به لجن کشیدین بازم ایرادی نداره! 15 برابر بیشتر برق و 22 برابر گاز مصرف کنن هم اشکالی نداره. چون شما داری شارژ برابر با ایشون میدی!  مهم حرف مردمه که دخترشون رو آفتاب و مهتاب نبینه. مهم نیست که پسرشون با یک پراید طوری جلوی درب پارکینگ پارک کنه که هیچ ماشینی از درب 6 متری پارکینگ رد نشه، مهم اینه که ایشون حج و عمره هر سالشون به راه باشه. مهم هم نیست که توی انباری همکف از برق عمومی فریزشون کار کنه، مهم اینه که وقتی که سر و صدایی یکی دو تا بالا میره تشریف ببرن بالای منبر و روایت بیارن که قال المعصوم که همسایه از همسایه ارث می برد! مهم نیست که تمام چراغ های غیر تایمر دار رو همینطور روشن بذاری و بری، مهم اینه که با بغضی در گلو و سری به زیر بگن که شب اول قبر کلی تاریکه! خدا رو شکر ما خلاصه فرهنگ اسلامی ایرانی را در همسایگی خود داریم. از قضا ابلاغیه احکام محکومیت دادگاههای ریز و درشت جگرگوشه شان را هم از زیر درب به بورد منتقل می کنم. شاید که ما هم در این ارث و لطف و کرامت اجری ببریم ان شالله...   + سعید ; ٦:٢۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩٢/۳/٧
comment نظرات ()