پسر ایرانی

این وبلاگ زین پس هر وقت که بشود به روز می شود!

 

من امارات هستم. مطلبی برای به روز آوری ندارم. ان شالله یک فرصت دیگه!

   + سعید ; ٧:۳٧ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/۸/۳٠
comment نظرات ()

پیشنهاد پولساز

 

پیشنهاد خوبی دارم تا دولت هر چه کسری بودجه تا سه دوره بعد دارد طی یک هفته جبران کند. به تعداد خودروها و شاید گواهینامه های رانندگی صادر شده برگ جریمه هایی مربوط به موارد زیر ارسال کند:

1. نبستن کمربند ایمنی

2. عدم حرکت بین خطوط

3. عدم رعایت حق تقدم

4. استفاده از موبایل حین رانندگی

5. بوق غیر ضروی

6. عدم رعایت فاصله طولی و عرضی

7. نقص فنی خودرو

8. ریختن زبانه به بیرون

9. عدم استفاده از چراغ راهنما

10. استفاده غلط از چراغ راهنما

11. عبور از چراغ قرمز و زرد

12. عدم رعایت حقوق عابر پیاده

 

این دوازده مورد را برای همه ملت بفرستند و اگر پیدا شود 200 نفر خرسند و دلشاد اعتراضی بکنند و مابقی بینی و بین الله مستحق پرداخت این جریمه اند! حلال... حلال و زلال... حلالتر از شیر مادر...! از ما گفتن بود!

   + سعید ; ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/۸/٢۳
comment نظرات ()

اندر حکایت مصاحبه در سفارت فرانسه در تهراناگر برای کنجاوی هم شده جستجو کنید یا سری به فروم های اخذ انواع ویزا و مهاجرت برید بعضاً به یک چیزهای خنده داری بر میخورید که آدم نمی دونه اینها شوخیه یا جدی! مثلاً یکیشون نوشته بود سوئیچ یک پرادو رو دستتون بگیرین و موقع مصاحبه تو دستتون تکونش بدید!!!
برای راهنمایی و اشتراک تجربه واقعی و مستقیم به دوستانی که مایل به اخذ ویزای توریستی یا تجاری از سفارت فرانسه در تهران (خیابان نوفلو شاتو) هستن مایلم مواردی رو بنویسم. امیدوارم به کار دوستان بیاد.
1.    سفارت فرانسه برعکس بسیاری از سفارتها دارای سایه بون هست که دست کم یک عده زیر آفتاب و برف و بارون نمونن.
2.    تلفنی میتونید وقت مصاحبه بگیرید. وقتها حداقل از یک تا چهار ماه (بنا به فصل سال) طول میکشه.
3.    تقریباً به جز ویزای تحصیلی برای سایر ویزاها نیاز به هیچ ترجمه ای اعم از انگلیسی یا فرانسه نیست! تقریباً همه مدارک رو میتونید فارسی  بدید و از شر هزینه های ترجمه رسمی و معطلی اش راحت باشید.
4.    کارمندان سفارت مخصوصاً خانوماش بی ادب و Bad Temper هستن و من موندم که اینها اصالتاً بی ادب هستن و بعضاً مراعات حیثیت کشور فرانسه رو می کنن یا برعکس اصالتاً موءدب هستن و به گستاخی و جسارت توصیه شدن! اینی که من میگم ناشی از نازک نارنجی بودن یا زودرنجی من نیست! از سال 2009 تا همین امسال سه تا ویزا فقط از این سفارت گرفتم و خودشون و ایل و تبارشون رو خیلی خوب می شناسم. ربطی هم به شلوغی یا خلوتی یا فشار کاری و اینها نداره! اولین مصاحبه شونده هم باشید فرقی نمیکنه با آخری!
5.    اگر سابقه اخذ ویزای شنگن داشته باشید یک سری مدارک مثل اصل شناسنامه و سند مالکیت و اینها رو زیاد سخت نمی گیرن.
6.    انگشت نگاری دارن (الزامی) و عکسی که خودشون همونجا میگیرن رو به ویزا الصاق میکنن و عکسی که شما بهشون میدید رو میذارن توی کشوی میز!
7.    عده ای که مدعی اخذ فوری وقت مصاحبه سفارت هستن کم نیستن! بهشون اعتماد نکنید. برای سفرتون از قبل برنامه ریزی کنید و اسیر اینها نشید. دو سال پیش بنا به ضرورت قیمت از حدود یک میلیون تومن تا صد هزار تومن متناوب بود (بدون احتساب تورم).

سوالی اگر بود بپرسید، شاید پاسخش رو دادم!

 

شاید علاقمند به مطالعه این مطلب در همین وبلاگ باشید:

 

تجربه و اطلاعات از مصاحبه سفارت آلمان در تهران

 

http://iranianboy.persianblog.ir/post/600/

   + سعید ; ۸:٤٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/۸/۱٦
comment نظرات ()

 

ای کوروش.... این شاه شاهان... ای کورش بخواب که خواب خوب چیزیه... از اون بهتر خود رو به خواب زدنه... هیچ وقت هم بیدار نمی شی...


میدونین داشتم به چی فکر میکردم؟ به این که آدم خودش رو یهو بندازه وسط یک معرکه و داستان این وسط رو به کل نادیده بگیره و سانسور کنه. مثلاً تاسیس یک پادشاهی رو که رسماً با ورود اعراب به ایران به مدت حدود هزار سال نابود شده است و بعد با ظهور موخر صفویه ترک نژاد و بعد قاجار ترک نژاد و سپس پهلوی مازنی خودش رو بهش بچسبونه! خون و اصل و نسب ایرانی ها که اغلب معلوم نیست به کجا وصله و این سیدها و سادات هستن که دست کم میتونن نسب خودشون رو تا حضرت آدم با اسم وصل کنن. حال به قرینه یکی از این سادات بیاد و حسب سیاسی کاری، کودتا هر چیز من در آوردی دیگه ای به قدرتی برسه و بعد یک روز خاص بره سران ممالک رو توی جایی مثل مقبره یکی از خلفای راشدین، یا خلفای اموی و مخصوصاً عباسی جمع کنه و بعد از یک نمایش پر سر و صدا اما بی سر و ته به اونها ادای احترام کنه! دست کم خونش که میدونه با اونی که داره هندونه میده زیر بغلش مشترکه!
ای خدای آسمونا! ای قادر مطلق...! ما را از شر نمایش، خود بینی و خود نمایی و تکبر در امان بدار! دروغ و قحطی رو خودمون یک کاریش میکنیم!   + سعید ; ۸:٥٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/۸/٩
comment نظرات ()

 

دوستان! من فرنگ هستم. به روز نمیکنم تا هفته بعد! اون هم تضمینی روش نیست پس عجالتاً صبر پیشه کنید که خدا با صابرین است!

   + سعید ; ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/۸/٢
comment نظرات ()