پسر ایرانی

این وبلاگ زین پس هر وقت که بشود به روز می شود!

 

 

اگر یک تابلوی بزرگ تو آسمون داشتید که همه دنیا میدیدنش چی روش می نوشتید؟

 

یک دسته سرباز دسته به دسته با نظم و ترتیب ...

   + سعید ; ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩٠/٤/۱٤
comment نظرات ()

جایگاه ایرانیان درضریب هوشی در جهان

 

ایرانیان به همراه تمامی کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا ، هند ، پاکستان و کشورهای آسیای جنوبی و نیز دو قاره آمریکای شمالی و جنوبی در رده میانی یعنی با ضریب هوشی ۸۵ تا ۹۰ قرار می گیرند.


توضیح: تمامی کشورهای خاورمیانه شامل اعراب هم می شود. همانهایی که به قول بسیاری چیزهایی میخورند. ما ایرانیها هم که هیچ چیز نمی خوریم! نه از گروه ماکولات و نه از رسته حق الناس. پاکستان شامل زنان و مردانی که پاهای زشتی هم دارند می شود. 

عصر ایران – " اینکه ایرانیان باهوش ترین مردم جهان " هستند  در سال های گذشته تقریبا تبدیل به ضرب المثلی معروف میان ایرانیان شده است ، اما این در حالی است که اگر نتایج تحقیقات انجام شده در این باره که توسط دانشمندان انجام شده ، مطالعه شود ابطال این گزاره ثابت می شود .توضیح: گمان کنم آن کسی که این جمله "ایرانیان باهوش ترین مردم جهان" دروغگو  را گفته خودش از واقعیت خبر داشته و میخواسته از همین طریق دقیقاَ خلاف آن را اثبات کند که ایرانیان مردمی هستند که بدون اینکه سند و دلیل و معیاری و حتی تحقیقی جهان شمول برای این ادعای فوق العاده عظیم بدانند آن را باور می کنند و در دنیا مدعی هم هستند. از دیگر مصادیق دیگر آن این که اختراعات و اکتشافات عموماَ توسط همین کشورهایی صورت می گیرد که در این فهرست معرفی شده اند و اگر ما باهوش ترین هستیم پس چرا  حتی در انجام کارهایی ابتدایی که هم اکنون در مالدیو حل شده است گیر داریم؟!

در واقع طبق تخقیقات علمی دانشمندان ما ایرانی ها نه تنها گل سر سبد هوش در دنیا نیستیم بلکه جایگاهی متوسط در جهان داریم و میلیاردها نفر در جهان ضریب هوشی بالاتری از ما دارند .

"ریچارد لین " روانشناس و استاد ۸۱ ساله دانشگاه اولستر بریتانیا در کتابی که در سال ۲۰۰۶ انتشار داد نتایج تحقیقات خود را در این باره منتشر ساخته است .

وی که متخصص مطالعه بر روی تاثیر دو متغیر " نژاد " و " هوش " بر روی یکدیگر است ، در کتاب خود وضعیت ضریب هوشی مردم جهان را با توجه به نژاد بررسی کرده و به این نتیجه رسیده که باهوش ترین مردم جهان با ضریب هوشی ۱۰۵ و بالاتر مردم کشورهای شرق آسیا ( چین ، کره شمالی و جنوبی و ژاپن ) هستند .

در رده میانی کشورهای اروپایی ، روسیه ، آسیای مرکزی و قفقاز و حتی مغولستان قرار می گیرند که متوسط ضریب هوشی آنها ۹۰ تا ۱۰۰ است .
توضیح:میدونید که کلمه "منگول" که در فرهنگ رایج ما به "دیوانه" و "ابله" تعبیر می شود از همین کشور "مغولستان" آمده است که از قضا ظاهراَ آنها نیز ضریب هوشی بالاتری از ما دارند! منگول ها هم از ایرانی ها باهوش ترند! اوه


ایرانیان به همراه تمامی کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا ، هند ، پاکستان و کشورهای آسیای جنوبی و نیز دو قاره آمریکای شمالی و جنوبی در رده میانی یعنی با ضریب هوشی ۸۵ تا ۹۰ قرار می گیرند.

جایگاه چهارم از آن کشورهای آفریقایی است که ضریب هوشی آنها ۷۰ تا ۸۰ است و مردم اقیانوسیه ( استرالیا ) و کشور آفریقایی بوتسوانا ، با دارا بودن کمترین میزان ضریب هوشی یعنی ضریب هوشی ۶۰ تا ۷۰ در آخرین رده قرار می گیرند.

همچنین در تحقیقات پروفسور لین مشخص شده است که متوسط ضریب هوشی مردم دنیا رو به کاهش است . متوسط ضریب هوشی مردم جهان در سال ۱۹۵۰ بالای ۹۱ بوده است ولی تحقیقات پروفسور لین نشان می دهد که این ضریب در سال ۲۰۵۰ به ۸۶ کاهش خواهد یافت.
دلایل این امر می تواند متعدد باشد اما پیشرفت تکنولوژی و وابستگی به ماشین و تکنولوژی های مدرن به جای حفظ کردن و استفاده از مغز ، می تواند یکی از دلایل کم کاری مغز انسان ها باشد.

 

 

   + سعید ; ٥:٢٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩٠/٤/٧
comment نظرات ()