پسر ایرانی

این وبلاگ زین پس هر وقت که بشود به روز می شود!

صرفاً جهت خنده!

 

دلاوری مجری صرفاً جهت اطلاع هفته پیش (قسمت ٣١) یک چیزی که گفت که نه تنها حرف دل من توی این دو سه سال پیشه بلکه بیانش از زبون صدا و سیمایی های که خودشون شدیداً مبتلا هستند بعید بود. ببینید! (عنوان: استعدادهای درخشان آک بند)!

بعدش دلاوری میگه این که وضع رانندگی ماست، این که از بهره وری و نیروی کار ماست و الی آخر ... پس این چیزها کجا هستن و چرا آک موندن؟!

حرف ما هم توی این چند وقته همین بود که آقا جان وقتی که چیزی وجود نداره بعد هی از بودنش اون هم در حد اعلا صحبت میشه یک معنی ساده داره و اون چیزی نیست جز این که "اصلاٌ چنین چیزی وجود نداره".

حالا جالبه پس و پیش همین برنامه و اصلا شاید یک پای ثابت تمام این برنامه و کلاً این طور نگاه ها مملو از موضوعاتی با محور هایی مثل: 

خشونت طلبی، چاپلوسی و تملق، بی سوادی، راحت طلبی، دروغگویی و پرخاشگری، غیب گویی و افترا، توهم گرایی، خود بزرگ بینی، فرافکنی و لودگی و همینطور بگیر برو که صبح تا شب همه جا اینقدر زیاده که آدم باید سوپر احمق باشه که اینها رو نبینه و نفهمه.

من نمی دونم این نظر من چقدر دوام داره یا چند سال دیگه روی همین نظر هستم اما بدون تعصب و طرفداری باز هم میگم که توی این جامعه و فرهنگ ایرانی که من توی این سه دهه از عمرم دیدم این چیزایی که ازش صحبت میشه مثل تمدن و آریایی و چه و چه نه تنها وجود نداره بلکه خود همین ترویج و تکرارش ثمره یک یا چند تا از همین خصایص بد و نحس جامعه ماست مثل خودبرتر بینی بیخودی. ما اینیم که اون فلان نفری یک سالی یک جایی شاید یک کاری کرده پس کار ما خیلی درسته!
من چند روز قبل از همین زلزله وحشتناک ژاپن توی توکیو بودم و پیش خودم گفتم اگر ما ایرانی ها با این نداشته هامون اینقدر ادعاهامون سر به فلک میکشه پس اگر ژاپنی ها بخوان بر اساس واقعیت هاشون و داراییهای اصیلشون مثل ما فکر کنن الان یک دونه ایرانی رو زنده نمی گذاشتن. میگید چرا؟ یک چند تا مهندس ژاپنی اومده بودن از یکی از کارخونه های گنده (نمی گم بزرگ) خودروساز ایران بازدید کنن بعد که برگشتن به سالن تا با مدیران ایرانی صحبت کنن -لابد همه اون زمان سینه سپر کرده بودن و ژست گرفته بودن و یک لبخند لوس که خودشون هم نمی دونن واسه چیه روی صورتاشون بوده - رو به مسوولین و مدیران کارخونه میگن: ما توی کشورمون به امثال شما پول میدیم که توی خونه بمونین و کاری رو به عهده نگیرین.

این رو من خودم از مسوول تدارکات همین شرکت خودروسازی مستقیماً در پاییز سال گذشته شنیدم. اسمش رو هم نمیگم!

 

   + سعید ; ۳:۳۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩٠/۱/۳٠
comment نظرات ()