پسر ایرانی

این وبلاگ زین پس هر وقت که بشود به روز می شود!

قاداقا

الان که دارم این متن رو می نویسم و حسابی هم خوابم میاد چند روزی از اعتصاب اساسی این جماعت پاریزین Parisien میگذره و کلی شهر پاریس رو به هم ریختن. من بعد از تجربه نا خوشایند متروی بارسلونا ترجیح دادم که سراغ مترو و اینها در هیچ جا نرم اما سیستم حمل و نقل عمومی تایپه به قدری جذاب و هوس انگیز بود که تصمیمم رو تا به امروز تحت تاثیر قرار داده. دو روز پیش که برای آخرین بار سوار مترو شدم به قدری آدم ریخت این تو که اگر یکی وسط اون همه آدم یک عطسه می زد هفت نفر از از چهار طرف واگن شوت می شدن بیرون. امروز صبح هم دیوانه ای گفته بود که بمب گذاشتن و بعد پدر همه رو در آوردن. منجمله کیف بنده رو پلیس گشت و میگه با خودت اعلامیه که همراه نداری!!

خب! من هنوز پاریس هستم و تا به اونجا که نظر سنجی ها میگه من باید تحلیل اجتماعی از خودم در بیارم ولی چون الان در مملکت یک آدم لجباز و یک دنده مثل سارکوزی هستم کار خودم رو می کنم و روز نگاری میکنم. یعنی چیزی که طی روز گذشته رو می نویسم. مخالفید؟ می تونید به این پاریسی ها اضافه بشید و راه فرودگاه و پمپ بنزین ها رو ببندین. خیلی هم سر و صدا کنین با تیر پلاستیکی می زنیم چشمتون رو در میاریم.

BUT

از اونجایی که اونطور که میگن فرانسه کشور دمکراسی و اینهاست ما هم از تقلید دست بر نمیداریم و به رای شما عزیزان احترام می گذاریم. تحلیل این سه شنبه من اینه که: اگه کلاهتون افتاد پاریس نرید سراغش. خیلی میخواید به خودتون یا خانواده حال بدید یک روز کل پاریس رو با یک تور خارجی بگردید و زود برگردید یک جای دیگه.

لطفا حمل بر مسخره کردن زبانها و لهجه ها نذارید اما سوار تاکسی هی می بینیم یک صدای دیجیتال میاد میگه قاداقا! ای بابا! این چیه هی میگه قاداقا! من روز بعدش فهمیدم که این زبون بسته داره آلارم میده: رادار! یعنی فرستنده رادار پلیس برای سرعت سنجی نزدیکه و سرعتت رو کم کن وگرنه نود یورو (140 هزار تومان) رفته توی آستینت!

پاریس فقیر، فاسد و ناجور شده و این ادعای اغلب خود پاریسی ها هم هست. حالا علتش مهاجرین عمدتا آفریقایی یا اروپای شرقی هست من نمیدونم اما زندگی خوبی اینجا ندارن. ضمن این که سارکوزی هم داستانی داره واسه خودش. اونهایی که دوست دارن بد نیست راجع به این آدم بیشتر بخونن. البته زیر هفده به اضافه یک  سال زیاد پیگیر نشن بهتره.

 

   + سعید ; ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳۸٩/٧/٢٧
comment نظرات ()

نتیجه نظر سنجی

 

بدینوسیله نتایج نظر سنجی بدون هیچ گونه اخلال و اختلال فاحشی به اطلاع می رسد.

بالاترین رای: گزینه چهارم یعنی موضوعات تحلیلی و اجتماعی پیرامون سفرها. با ۶ رای*

در رتبه دوم گزینه یک مربوط به خاطرات سفر 

 

*: من خودم طرفدار گزینه چهار بودم پس یک رای خود من هم به حساب میاد.

دوستان و همراهان. من مدتی را به کشور آقای سارکوزی می روم. در این مدت که من نیستم لطفا شلوغ نکنید چون بار آخری که در رم و  پاریس بودم هر جا اخبار و تیتری بود مربوط به همین شلوغ بازی ها و سنگسار و اینا بود. پس یک جو واسه ما آبرو و آرامش بذارید تا ما به سلامتی بریم و برگردیم! خدا اجرتون بده.

   + سعید ; ٩:٠۱ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۳۸٩/٧/٢٠
comment نظرات ()

مگس بلند پرواز

 

یکی دو بار تا مرز یک سفر خارجی با بلیت کلاس تجاری (,,) رفته بودم اما نشده بود ولی این بار این اتفاق افتاد. یک سفر کاری فوری به دبی پیش اومد و به لطف رغبت بی کران ایرانیان به استفاده از سواحل خلیج فارس (البته از آن طرف) بلیت موجود نبود و به قول همان آنوری ها ما فی. این شد که یک بلیت تجاری با قیمت خون بهای چند چارپا نصیب من شد و پریدیم. گلف ایر به نظر من خط هوایی بدی نیست و این تجربه اول من نبود. برای کسانی که دنبال جایگزینی ارزان برای خطوط هوایی داخلی می گردند شاید بهترین توصیه باشد .

طی پرواز که به شیشه پنجر تکیه داده بودم یک دفعه چیزی دیدم که دهنم از تعجب باز موند که البته این واشدگی مسری هم بود. خیلی وقتها دوست داشتم بدونم که فضای بین دو جدا پنجره هواپیما چطور جاییه. سرده، گرمه، خلا داره، آرگون داره ؟؟! خلاصه من یک مگس دیدم اونجا! اولش شوخی بود و مثل یک مثلاً شوخی به مهماندار مخصوصم (!) موضوع رو گفتم. این هم به سبک جنوب شرق آسیایی گفت: واه! خاک بر سرم. میرم به خلبان بگم. گفت لابد یک سوراخی چیزی بوده که این رفته این تو. حالا من نمیدونم که بعد این پرواز این طیاره رو خوابوندن یا نه اما در کل برای من جالب بود.

نظر سنجی:

 من سیاح نیستم و سفر توریستی هم کم میرم. تقریبا اغلب سفرهای من کاری هستند و به نوعی حق انتخاب چندانی مثل یک توریست ندارم اما تا اونجا که بتونم سعی میکنم استفاده (نه سو استفاده) کنم. فرصت مطالعاتی من هم کم شده پس زیاد نمیتونم مثل گذشته مطلب با مغز بنویسم. با این احوال شاید همین سفرهای کاری خودبخود مسیر وبلاگ من رو تغییر داده و از همه مهمتر نظم به روز رسانیش رو. خواستم بدونم که کدوم بخش از سفرهای من برای شما جذابیت داره تا بیشتر در مورد بنویسم.

1.       خاطرات سفر

2.       سفرنامه (شرح مقصد و اماکن)

3.       تصویر (فقط)

4.       موضوعات تحلیلی و اجتماعی پیرامون سفرها.

   + سعید ; ٧:٥٠ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۳۸٩/٧/۱۳
comment نظرات ()