پسر ایرانی

این وبلاگ زین پس هر وقت که بشود به روز می شود!

چهارشنبه رُبّي يا چهارشنبه سوري (چهار شنبه سوزي)!

وبگردي مختصري مي كردم كه خبر جالبي از اسپانيا توجه من را به خود جلب كرد.

در يكي از شهرهاي اسپانيا به نام ((بونول)) جماعتي از سراسر دنيا دور هم جمع شده بودند و در دريايي از گوجه فرنگي لول مي خوردند!

جريان از اين قرار است كه هر ساله در آخرين چهارشنبه ماه آگوست در اين شهر مردم دور هم جمع مي شوند و شهرداري با كاميون بيش از 100 تن گوجه فرنگي رسيده را به ميدان شهر مي ريزد و مردم هم شروع به جست و خيز و ورجه و ورجه و ... مي كنند. شمار اين جماعت در مراسم امسال به 40 هزار نفر رسيده است كه از سراسر دنيا (امريكا، ژاپن، ايرلند و ...) گرد هم آمده بودند و هر ساله رو به افزايش اند!

تحليل!

يك شهر كوچك در اسپانيا با تبليغات 40 هزار نفر را هر ساله به اين شهر مي كشاند و كلي پول به جيب مي زند و اعتبار كسب مي كند و خبر ساز مي شود! نه كسي نا خواسته آسيب مي بينيد و  نه كسي آزار ديگران را تحمل مي كند! اما من بدون توجه به ريشه هاي مراسم چهارشنبه سوري ايرانيان بايد بگويم كه اين مراسم پلشت و كثيف شرف دارد به اين مراسم آخرين چهارشنبه اسفندماه ما ايراني ها كه علاوه بر ضايع كردن مال و خروج مبالغ هنگفتي از مملكت براي خريد ترقه و مواد آتشزا موجب آزار و اذيت ((تمامي ايرانيان ايران زمين)) مي گردد! از كودك نوزاد تا پير مرد و پير زن از دست اين مراسم نابخردانه به عزابند و دل والدين و مسوولين هم خون است! هر ساله هم تعدادي كشته و كلي زخمي و نقص عضو و دلخوري و خسارت تكرار مي شود بدون اين كه حتي يك توريست جذب شود (اگر فراري ندهد!) و يك تبليغ رسانه اي مثبت باشد و ارز وارد مملكت گردد!

به احتمال قوي تفاله حاصل از مراسم ((تومانينا)) كه در اسپانيا برگزار مي شود چون كود آلي محسوب مي شود مي تواند به عنوان يك كود و يا يك فراورده مورد استفاده قرار گيرد و خسارتي به محيط زيست و انسانها و حيوانات وارد نمي كند و هم اين كه چرخ صنعت توريسم و كشاورزي كشاورزان گوجه كار اسپانيايي از اين طريق مي چرخد و عده اي با كشاورزي و توليد نان مي خورند!

واقعا اين ايرانيها يك مقدار خود فريب نیستند؟!

لينك خبر

 

 

 

 

 

 

 

   + سعید ; ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۳۸٦/٦/٢٠
comment نظرات ()

کلمه «الله» بیماران را درمان می‌کند

پروفسور وان‌در‌هوون متخصص روان شناسی از کشف تأثیر مثبت «ذکر نام جلاله خداوند» و «قرائت قرآن کریم» در سلامتی انسان خبر داد. به گزارش شیعه نیوز به نقل از اخبار شیعیان (ابنا)، این دانشمند هلندی خبر فوق را پس از تحقیقات مستمری اعلام کرد که سه سال به طول انجامیده است. وی گفت: این بررسی‌ها نشان می دهد که قرائت منظم قرآن کریم، از انسان در مقابل تمامی مشکلات روانی دفاع می‌کند و نیز نقش مهمی در معالجه بیماری های روانی ایفا می کند. پروفسور وان‌در‌هوون –که روان‌پزشکی غیر مسلمان است- افزود: بسیاری از بیمارانی که با روش من تحت درمان قرار گرفتند، غیر مسلمان هستند و بیشتر آنها نمی توانند به زبان عربی تکلم کنند؛ لذا ما به آنها کیفیت تلفظ صحیح لفظ جلاله «الله» را آموزش دادیم. پس از تمرین و فراگیری این کلمه، به نتایج شگفت آوری دست یافتیم؛ به وی‍ژه در مورد بیمارانی که از مشکلات روانی و یا فشارهای اجتماعی رنج می بردند.

 

 

 

 

 

   + سعید ; ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳۸٦/٦/۱۳
comment نظرات ()